Kurier Pocztex Lipiany tel. 730 608 208

Zachodniopomorskie

Rynek usług kurierskich dynamicznie się rozwija, trudno zatem zastanawiać się, że tradycyjni operatorzy, jak Poczta Polska, i starają się nadążyć za konkurencją. Gdy się okazuje, Pocztex, czyli usługa kurierska poczty polskiej istnieje szczególnie konkurencyjna. Oferuje szczegółowe śledzenie paczek, szereg unikalnych usług dodatkowych, bezpłatne zamówienie kuriera do domu oraz przejrzysty system reklamacji. Do wyboru mamy inne typy usługi, od kuriera krajowego, przez „ekspres 24”, po kuriera łatwego i przesyłki paletowe.

Kurier Pocztex Międzyzdroje tel. 730 608 208

Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Niewątpliwą korzyścią istnieje wtedy, że przesyłkę nadamy w wszystkim oddziale Poczty Polskiej zaś w wszystkim elemencie pocztowym. Nie wymagamy to szukać punktu kurierskiego, każdy jednak wie, gdzie jest najpodobniejsza Poczta. Paczkę może i odebrać kurier. Wystarczy przygotować przesyłkę oraz zamówić kuriera poprzez formularz lub telefonicznie. Idzie na to funkcjonalność „nadaj przesyłkę”, istnieje obecne narzędzie idące w prosty oraz mocny sposób opłacić przesyłkę oraz wygenerować etykietę przewozową. Tak przygotowaną etykietę należy wydrukować i przykleić na przesyłkę. Od razu mamy także wstęp do śledzenia paczki. Warto dodać również o kalkulatorze cen, dzięki któremu szybko obliczymy, ile wysłanie paczki będzie nas kosztować.
Kurier Pocztex Międzyzdroje tel. 730 608 208

Jaką usługę wybrać?

Poczta Polska oferuje wiele rodzajów swoich usług kurierskich, co potrafi żyć dezorientujące, przychodzimy jednak z uwagą:

zobacz również poczta Kołobrzeg

Pocztex Kurier 48 — standardowe przesyłki, dostarczane najpóźniej do trzeciego dnia roboczego po dniu nadania, do 50kg
Pocztex Kurier miejski — usługa robiąca w sektorze miast powiatowych, produkowana w przeciągu 4 godzin. Idealna, jak chcemy przesłać coś błyskawicznie w terenie naszego miasta, do 50kg,
Pocztex Kurier krajowy — klasyczne usługi kurierskie dla przesyłek o masie do 10kg, w jeden raz dla osób, którym nie chce na szybkim dotarciu przesyłki,
Pocztex expres 24 — kurier „na przyszłość”, gwarantuje doręczenie drugiego dnia, pozwala te na wysłanie cięższej paczki, do 50kg,
Pocztex Kurier bezpośredni — przesyłki są odbierane i dostarczane bezpośrednio, z ominięciem sortowni i centr dystrybucji paczek, fakty są ustalane indywidualnie, przy zamówieniu kuriera,
Jak długą paczkę mogę wysłać?

Kurier Pocztex Międzyzdroje tel. 730 608 208

W zależności z wybranej usługi obowiązują różne wymiary maksymalne paczek. Kurier miejski oraz Expres 24 dopuszcza paczki których cena długości wszystkich krajów nie przekracza 150 cm. Kurier krajowy pozwala wysłać nam przesyłkę, której wymiary nie przekraczają 20 cm x 40 cm x 50 cm (szerokość, wysokość, długość). Istnieje ponadto możliwość wykupienia usługi „Ponadgabaryt”, o czym ważna przeczytać poniżej, w stron poświęconej usługom dodatkowym. Największe objętościowo przesyłki możemy wziąć za pośrednictwem usługi Kurier Bezpośredni, aż do 300 cm sumy wymiarów (szerokość+wysokość+długość), przy czym najdłuższy kraj nie może przejść 200 cm.

Niezwykle podstawową reklamą jest więcej to, że Poczta Polska przyjmuje tolerancję 5% wymiarów, jeśli zatem Twoja paczka jest na ściany gabarytu maksymalnego, nie musisz denerwować się dodatkowym centymetrem.

Usługi dodatkowe

Pocztex oprócz gamy podstawowych usług kurierskich spełnia swoją możliwość usługami dodatkowymi, o czym warto wiedzieć ze względu na unikalność niektórych z nich, także to, że często o istnieniu tychże usług zapominamy. Znajdziemy tutaj oczywiście świadczenia, które są już standardem w sferze: pobranie, śledzenie paczek, dokumenty zwrotne, doręczenie we wybranym dniu, odbiór w zakładzie, „ostrożnie”, potwierdzenie doręczenia oraz zwrotu, sprawdzenie zawartości oraz ubezpieczenie paczki.

W wachlarzu oferty kurierskiej Poczty Polskiej są też usługi takie jak dostarczenie do dużej godziny, doręczenie na wskazaną godzinę, doręczenie po godzinie 17, do rąk własnych, i chociażby w sobotę, niedzielę i święta. Na uwagę zasługuje też przydatna dla zapracowanych usługa odbioru/doręczania paczki pomiędzy godziną 20 a 7 rano.

Kurier Pocztex Międzyzdroje tel. 730 608 208

Nadałem paczkę, gdzie mogę śledzić jej możliwość?

Zlokalizowanie paczki nadanej za pośrednictwem Poczty Polskiej istnieje daleko intuicyjne. Wystarczy podać numer listu przewozowego, który poznaje się na pokryciu nadania, i system Śledzenie paczek odnajdzie i pokaże wszystkie cenne porady dotyczące naszej przesyłki.

Kurier Pocztex Międzyzdroje tel. 730 608 208

Zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments